فروش پوست آهو, فرش پوست, حرز امام جواد, پالتو پوست کیف ...
   پرفروش ترين محصولات


   محصول تصادفي


0  تومان

   رهگيري سفارش
برای رهگیری کلیک کنید :
    روش نگهداری از چرم خزدار (پوستین)
 [ 18 /02 /1300] | بازديد : 47

روش نگهداری از چرم خزدار (پوستین) :

1.      پوستین را خوب گردگيري کنيد.

2.      اگر ماده‌اي روي آن ريخته که با دستمال خشک پاک نمي‌شود، با کف صابون و يک اسفنج، به آرامي روي خز آن بکشيد و لکه را پاک کنيد و بعد با يک دستمال خشک، خز را خشک کنيد.  اگر لکه‌اي خيلي عميق روي پوستین درست شده، سعي نکنيد هر طور شده آن را از بين ببريد چون ممکن است به خود پوستین آسيب بزنيد.

3.      هر چند وقت يک بار، پوستین خود را با برس مخصوص ( از پت شاپ ها می توانید تهیه کنید) برس کنيد. به این واسطه از لطافت و کیفیت آن لذت بیشتری خواهید برد.

4.      پوستین طبیعی به هیچ وجه ضد آب نیست (اگر پوستین به شکل صد در صد، ضد آب ساخته شود قسمتی از خواص طبیعی خود را از دست می دهد) ، محصولات پوستین بر اثر برف و باران شدید و بلند مدت ممکن است آسیب ببینند یا تغییر کنند. پس لازم است قبل از استفاده در شرایط مشابه، احتیاط و مراقبت های لازم را رعایت کنید.

5.      و در صورت خیس شدن پوستین، بلافاصله آب و رطوبت را با پارچه نخی نرم، خشک کرده و اجازه دهید تا در هوای آزاد، دور از نور مستقیم خورشید و حرارت، کاملا خشک شوند.

قسمت زیرین پوست، در رطوبت زياد کپک مي‌زند... بنابراين آن را در جاي مرطوب نگهداري نکنيد. همچنین پوستین خود را در لفاف پلاستيکي نگذاريد.

6.      مراقب باشید روي پوستین عطر يا اسپري نپاشيد. مواد موجود در اسپری و عطر باعث مي‌شود پوست خراب شود.

7.      برای نگهداری بهتر از لباس پوستی مورد علاقه خود، مراقب جوهر، چربی، استون و سایر محلول های شیمیایی که در کیف یا جیب خود قرار می‌دهید باشید تا ایجاد لکه نکنند.

8.      از هرگونه سایش روی پوستین و برخورد محصولات پوستی با اشیای تیز و برنده جلوگیری کنید.

9.      هرگز نگذاريد پوستین شما به مدت زياد آفتاب بخورد. براي نگهداري بهتر در خانه، دفتر یا محل مورد استفاده آن را دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهيد.

10. اگر براي مدتي نمي‌خواهيد از پوستین و لباس‌هاي پوستی خود استفاده کنيد، برای بسته بندی فرم آن را رعایت کنید تا شکل ظاهري آن آسيب نبيند.

( لباس پوستی را به چوب لباسی مناسب و سرشانه دار مخصوص خود آویخته و در کاور پارچه­ای یا شبه آن ( غیر پلاستیکی ) ، در جای خشک و مناسب نگهداری کنید )

11. 12.png برای شستشوی کامل، به هیچ وجه از آب و خصوصا مواد شوینده استفاده نکنید و این کار را به یک خشکشویی معتبر بسپارید.

 

 

با آرزوی اوقاتی شاد و زیبا                               

کارگاه دباغی و سراجی سنتی                             

مرکز تخصصی چرم و پوست فانوس                   
   اخبار | Newsweb stats analysis