فروش پوست آهو, فرش پوست, حرز امام جواد, پالتو پوست کیف ...
   پرفروش ترين محصولات


   محصول تصادفي


0  تومان

   رهگيري سفارش
برای رهگیری کلیک کنید :
    روش نگهداری از چرم طبیعی
 [ 18 /02 /1300] | بازديد : 43

روش نگهداری از چرم طبیعی :

1.      هميشه چرم را خوب گردگيري کنيد.

2.      اگر ماده‌اي روي چرم ريخته که با دستمال خشک پاک نمي‌شود، با کف صابون و يک اسفنج، به آرامي روي سطح چرم بکشيد و لکه را پاک کنيد و بعد با يک دستمال خشک، چرم را خشک کنيد.  اگر لکه‌اي خيلي عميق روي چرم درست شده، سعي نکنيد هر طور شده آن را از بين ببريد چون ممکن است به خود چرم آسيب بزنيد.

3.      هر چند ماه يک بار، محصولات چرمي خود را با واکس چرم، چرب کنيد. واکس چرم ماده مخصوصي است که براي همين محصول ساخته شده و مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي معتبر محصولات چرمي تهيه کنيد.

  1. چرم طبیعی به صورت کامل ضد آب نیست (اگر چرم به شکل صد در صد، ضد آب ساخته شود قسمتی از خواص طبیعی خود را از دست می دهد) ، اکثر چرمها بر اثر برف و باران شدید و بلند مدت ممکن است آسیب ببینند یا تغییر کنند. پس لازم است قبل از استفاده در شرایط مشابه از اسپری‌های ضد آب چرم، مانند کلنیل Collonil استفاده کنید.

  2. و در صورت خیس شدن چرم، بلافاصله آب و رطوبت را با پارچه نخی نرم، خشک کرده و اجازه دهید تا در هوای آزاد، دور از نور مستقیم خورشید و حرارت، کاملا خشک شوند.

چرم در رطوبت زياد کپک مي‌زند... بنابراين آن را در جاي مرطوب نگهداري نکنيد. همچنین چرم را در لفاف پلاستيکي نگذاريد.

  1. به علت رعایت مسائل بهداشتی، حلّال رنگ های استفاده شده در ساخت چرم ،آب است. لذا امکان رنگ‌دهی جزئی در قسمت یقه، سجاف و سرآستین لباس چرم وجود دارد، بنابراین، از پوشیدن پیراهن روشن در زیر آن خودداری کنید.

7.      بهتر است چرم را زمانی واکس بزنيد که حدود 12 ساعت در جايي بدون غبار بماند. چرمي که تازه واکس خورده و هنوز واکس به خوردش نرفته به سرعت گردوخاک به خود جذب مي‌کند و صدمه مي‌بيند،

8.      مراقب باشید روي چرم عطر يا اسپري نپاشيد. مواد موجود در اسپری و عطر باعث مي‌شود چرم خراب شود.

  1. برای نگهداری بهتر از چرم مورد علاقه خود، مراقب خودکار، چربی، استون و سایر محلول های شیمیایی که در کیف یا جیب چرم خود قرار می‌دهید باشید تا ایجاد لکه نکنند.

  2. از هرگونه سایش روی چرم و برخورد چرم با اشیای تیز و برنده جلوگیری کنید.

11.  هرگز نگذاريد چرم به مدت زياد آفتاب بخورد. براي نگهداري چرم در خانه، آن را در کمدي دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهيد.

  1. اگر براي مدتي نمي‌خواهيد از وسايل و لباس‌هاي چرمي خود استفاده کنيد، داخل آن را با روزنامه پر کنيد تا شکل ظاهري آن آسيب نبيند. ( لباس چرمی را به چوب لباسی مناسب و سرشانه دار مخصوص خود آویخته و در کاور پارچه­ای یا شبه آن ( غیر پلاستیکی ) ، در جای خشک و مناسب نگهداری کنید )

  2.  برای شستشوی درست، به هیچ وجه از آب و خصوصا مواد شوینده استفاده نکنید و این کار را به یک خشکشویی معتبر بسپارید.

12.png                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

با آرزوی اوقاتی شاد و زیبا

 

 

 

 

 

 

کارگاه دباغی و سراجی سنتی

مرکز تخصصی چرم و پوست فانوس
   اخبار | Newsweb stats analysis